AllSaints

Filtry
Zamknij
    Filtruj po cenie
    Marka
    Kolor
    Rozmiar

AllSaints | Londyński sklep odzieżowy zasłynął projektowaniem odzieży inspirowanej stylem vintage z nowoczesną, rock’n’rollową wrażliwością. Marka była pomysłem projektantów Kaita Bolongaro i Stuarta Trevora. Trevor studiował modę na Nottingham Trent University, gdzie zdobył prestiżową nagrodę Smirnoff Fashion Award za swoje projekty odzieży męskiej. To transmitowane w telewizji wydarzenie zwróciło na niego uwagę Davida Reissa, który zaproponował mu pracę jako projektant odzieży męskiej w swojej sieci sklepów Reiss. Trevor przyjął i ukończył studia w Royal College of Art. Kait Bolongaro studiował także modę w Royal College of Art. Poznała Trevora na targach w Paryżu i odkryła, że łączy ich wspólne zainteresowanie odzieżą vintage i klasyczną muzyką rockową. Pobrali się w 1994 roku, a Trevor porzucił swoje stanowisko w Reiss, aby uruchomić hurtową markę odzieży męskiej, która odzwierciedla ich wspólną estetykę, z Bolongaro jako dyrektorem kreatywnym.

W pogoni za trendami – Allsaints w natarciu

AllSaints | Zamiast niewolniczo podążać za trendami mody, marka postanowiła przyciągnąć osoby niechętne trendom. Szukali osób, które ubierają się tak, aby wzmocnić swoją identyfikację z subkulturami rockowymi. Marka celuje w tworzeniu kolekcji, które odzwierciedlają mroczną, romantyczną postawę „Jestem z zespołem”. Ubrania, oparte na postrzępionych tkaninach w ponurych paletach czerni, szarości, sepii i beżu, wydają się wyłowione ze strychów i sklepów odsprzedaży. Obcisłe dżinsy, grube dzianiny, smukłe kurtki w stylu militarnym i drapowane swetry z rockową i religijną ikonografią zajmują czołowe miejsce. Całości dopełniają kultowe skórzane kurtki i obuwie, które wydają się zużyte i zniszczone. Kolekcje odzwierciedlały również estetykę gotycką, steampunkową, brytyjską punk i postapokaliptyczną.

Przygoda z Harvey Nichols, Harrods of London i Barneys New York

AllSaints | Początkowa sprzedaż była skierowana do detalistów. Ekspozycja wysokiej klasy wywarła natychmiastowy wpływ. Wyróżniający się wygląd AllSaints, przystępna cena i wysokiej jakości produkcja przemówiły do eklektycznej mieszanki znających się na modzie, wielkomiejskich klientów od późnego wieku nastoletniego do czterdziestki. Pierwszy samodzielny sklep AllSaints został otwarty w 1997 roku w Foubert Place w Londynie. Front sklepu wypełniony był starymi maszynami do szycia, które wabiły do środka zaciekawionych klientów. Wnętrze zostało zaprojektowane z surową, wczesną industrialną estetyką – cegła, żelazo, stragany z odzyskiwanym drewnem i stare przemysłowe wyposażenie. Estetyka wizualna służyła wzmocnieniu tożsamości marki i była powtarzana w kolejnych sklepach. Nawet bez reklam AllSaints nadal przyciągał uwagę kupujących i przyciągał kultowych fanów. W 1998 roku dodano linię odzieży damskiej.